Řekněte to jinak!

  • 8.2.2016

Říci „miluji tě“, je snadné.  Ale co jít za tato dvě krátká slova? Jak byste popsali svou lásku ke své ženě nebo muži, kdybyste slovo „miluji“ museli ze svého slovníku vynechat? Řekněte to tentokrát jinak.
Říci druhému, co skutečně cítím a co pro mě znamená, ovšem vyžaduje správný okamžik nebo formu. Tak co si třeba takové vyznání napsat a podstrčit je vašemu partnerovi tam, kde ho během dne určitě objeví. V klidu si můžete někam zalézt a bez spěchu dát na papír to, co si v tom všem shonu zapomínáte říkat nebo co jste si ještě nikdy neřekli.

Každé manželství je jedinečné a taková budou i vaše slova a nápady. Existují tisíce cest, jak svou lásku vyjádřit. Pokud přesto potřebujete trochu inspirace, zde je pár způsobů, jak to říci jinak:

Už dlouho ti chci říct, že …
Jsi pro mne …
Neumím si představit …
Chci ti poděkovat …
Obdivuji …
Moc ti sluší …
Ani nedokážu vyjádřit …
Moc se mi líbí …
Často myslím na …
Občas vzpomínám na …
Mrzí mě …
Někdy neumím …
Dlužím ti …
Věřím, že …
Vím, že si přeješ …
Chci, abys …
Znovu a znovu …
Těším se …
Chci ti dnes udělat radost …
Kdyby na světě byla jen tři slova k vyznání lásky mezi námi, byla by to …

KONEC

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com

Pro další informace kontaktujte:

Petr Adame, koordinátor NTM

Telefon: 605 874 765

Email: adame@tydenmanzelstvi.cz 

Mgr. Jiří Unger, tiskový mluvčí NTM

Telefon:777 842 000

Email: unger@tydenmanzelstvi.cz  

 

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Kromě ČR se k iniciativě připojily další země, např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko a USA. Partnery NTM v ČR jsou Síť mateřských center, Společnost pro podporu rodiny, Etické fórum ČR, Asociace center pro rodinu, Asociace manželských poradců, nakladatelství Návrat domů, ACET, Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícečat, a další organizace. Událostem Národního týdne manželství poskytují záštitu města Jablonec nad Nisou, Karlovy Vary, Krásensko, Mladá Boleslav, Sedlčany, Sokolov, Tovačov, Třebíč, Třinec, Zlín, Znojmo a další. Svou podporu iniciativě vyjádřila i Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví.