úvod > Ročníky > 2011 > Akce > NTM v Rádiu 7 a TWR

NTM v Rádiu 7 a TWR

 

Národní týden manželství se tentokrát promítne do programu Rádia 7 velmi výrazně. Ta nejzásadnější změna se dotkne večerního vysílacího času po 20. hodině – v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli (14., 16., 18. a 20.) se můžete v tomto čase setkat s psychologem Pavlem Rausem. Ve čtyřech setkáních cyklu bude postupně řeč o manželství jako blízkém vztahu, o blízkosti v manželství, o konfliktech a o krizích. Nechejte se povzbudit k budování dobrého a funkčního vztahu a touze problémy řešit a ne z nich odcházet. Jednotlivé díly čtyřdílné série o manželství se objeví také v archivu pořadů ke stažení na internetových stránkách www.radio7.cz.

Manželská věrnost je rozhodně výzva, která stále vzbuzuje otazníky. Odpovědi na ně můžete hledat za doprovodu Marka Šuby Nočních můrách v pondělí 14. února po 22. hodině. 60 minut vyhrazených debatě s posluchači můžete naplnit svými příspěvky i vy.

Manželství pomalu začíná patřit mezi ohrožené druhy. Je prostě nemoderní. Pro mnohé lidi je s ním spojená přílišná zodpovědnost a závazek, který je těžko přijatelný. V době, kdy v naší zemi probíhá Národní týden manželství, se o manželství bude mluvit také v pořadu Fortepiano. Hosty Lenky Malinové budou manželé Jan a Pavlína Zajíčkovi ze Vsetína, kteří se ve svém manželství museli vypořádat s jednou z nejtěžších zkoušek. Narodilo se jim dítě, o kterém věděli, že nebude moci žít normální život jako ostatní děti. Poslouchejte ve středu 16. února od 13 hodin.

Myslet si, že když jednou člověk odevzdá svůj život Ježíši Kristu, tak je všechno v pořádku, to je hluboký omyl. Totiž teprve v tom okamžiku všechno začíná. Život víry ve středu 16. února v 18:30 nabídne vyprávění Ireny Michlové z Náchoda – o jejím zápase o vztah s Bohem i s manželem. Reprízy poslouchejte ve čtvrtek 17. 2. v 8:30 a v neděli 20. 2. v 16:30.

Provokativní otázku Je manželství pro opravdové chlapy? vložila do záhlaví Rozmarýny její moderátorka Petra Eliášová. Ve čtvrtek 17. února v deset dopoledne usedne ve studiu spolu s Tomášem Polívkou z Prahy – a jistě přibude i celá řada dalších otázek, u kterých stojí za to se zastavit. Reprízu zachytíte v pondělí 21. 2. ve 13:00.

Povzbuzení do manželství chce přinést i záznam bohoslužby, který vysíláme v neděli 20. února. Po 14. hodině se díky záznamové technice vypravíme do Křesťanského centra, sboru Apoštolské církve v Českém Těšíně. Pro manžele – ale nejen pro ně – tu kázal emeritní biskup AC Rudolf Bubik.

Kromě zmíněných pořadů se o akcích spojených s Národním týdnem manželství můžete dozvědět také v pravidelných Pozvánkách (pondělí, středa, pátek 14:00; úterý, čtvrtek, sobota 11:00); téma věrnosti a manželství se bude prolínat také každodenními myšlenkami na den a biblickými úvahami

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje