úvod > Ročníky > 2013 > Akce > NTM na Rádiu 7

NTM na Rádiu 7

Národní týden manželství na Rádiu 7

Sedmý ročník celostátní aktivity Národní týden manželství se nese ve znamení motta Manželství je umění. Také vysílání internetového a satelitního Rádia 7 (www.radio7.cz) chce manželské umění podpořit svým programem:

Dnešní doba je velice náročná. Co platilo ještě generaci zpátky, je dnes jinak, například za upřímného je považován ten, který si jde za svým bez ohledu na druhé, protože jinak by se přece přetvařoval... Jaký to má dopad na nejbližší z lidských vztahů, totiž na manželství, o tom bude na prahu letošního Národního týdne manželství hovořit Kateřina Hodecová s Lubomírem Ondráčkem, pastorem Křesťanského společenství Praha. Poslouchejte relaci Na sobotní frekvenci Proglasu – 9. února od 8:00 na Rádiu 7 a Radiu Proglas. (Reprízu zachytíte na Rádiu 7 ve středu 13. 2. od 23:00.)

Není dobře člověku samotnému, praví Stvořitel. Kristovi učedníci ale ve chvíli, kdy se svým Mistrem probírali manželství, kapitulovali: Pak je lépe se neženit! V pondělí 11. února se můžete zamyslet v Nočních můrách s Lucií Endlicherovou nad klady i zápory samoty. Nalaďte v pravidelném čase – ve 22:00 – anebo páteční reprízu mezi jedenáctou a půlnocí.

Brali se velmi mladí, byli krátce křesťany a vrhli se do života. Dnes mají za sebou čtvrt století manželství a šest dětí. Hosty Fotepiana budou Karel a Ivana Fridrichovi z Hustopečí. Jejich vyprávění poslouchejte 13. února od 13:00 (nebo v sobotu 16. 2. po desáté dopolední.)

Spolupracovník Rádia 7 Marek Prosner promluví v rámci Národního týdne manželství o intimitě v manželství – na semináři pro muže, který je uvozen slovy „ženám vstup zakázán“. Ovšem u rozhlasového vysílání se přítomnost posluchačů těžko vylučuje, a tak nejspíš relaci Kudy kam ve středu 13. února od 20:00 budou poslouchat příslušníci obou pohlaví. (Opakování má v programu Rádia 7 místo v pondělí 18. 2. od 13:00.)

Zamilovanost prý vyprchává zhruba po třech měsících. Ale my bychom chtěli být zamilovaní do svého manželského partnera celý život! Zda je to možné a jak na tom pracovat, o tom si budeme v Rozmarýně 14. února povídat s Janou a Petrem Kozicovými, kteří jsou manželé 33 let. Ve studiu je po desáté dopolední uvítá Lída Pohanková. (Záznam pořadu pak naplní nedělní podvečer – 18. 2. od 17:00.)

Také v Písničkách z archivu se přidáme k Národnímu týdnu manželství a vybíráme ze dna našeho archivu písně o vztahu mezi mužem a ženou. A některé jsou obzvlášť půvabné… Poslouchejte v neděli 17. února v 15:30 nebo v repríze ve středu 20. února v 15 hodin.

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje