úvod > Ročníky > 2014 > Akce > Národní týden manželství na Rádiu 7

Národní týden manželství na Rádiu 7

Osmý ročník celostátní aktivity Národní týden manželství se nese ve znamení motta Malé kroky k velkým vztahům. Také vysílání internetového a satelitního Rádia 7 (www.radio7.cz) chce manželské umění podpořit svým programem. Na své si poslouchači přijdou nejen v daném týdnu (10. – 16. 2.), ale už i dříve:

Jakub a Dáda Güttnerovi působí už několik let jako koordinátoři kurzů Příprava na manželství. Jedna z nejčastějších otázek, která zaznívá mezi budoucími lektory těchto kurzů, prý zní „A berou se vám?“ Jak by ne, vždyť v dnešní době není zas tak obvyklé, aby lidé vstupovali do manželství a co víc, ani to, aby v něm setrvávali. Je vlastně možné na manželství se připravit? A co je možné pro „správné manželství“ udělat? Pojďte se ptát spolu s námi – v programu Na sobotní frekvenci Proglasu 8. února po osmé ráno, vlastně skoro na prahu dalšího ročníku Národního týdne manželství. (Repríza je pak připravena přímo uprostřed NTM, ve středu 12. 2. ve 22:00.)

Při manželském slibu si Jiřina Homolková uvědomila, že slova, která pronáší, nejsou řečena jen tak do větru. Když pak o pár let později uvěřila, trvalo šest let, než se s Bohem setkal také její manžel. Proč čekat – a má to vůbec smysl? O tom vypráví v programu Stopy – svědectví o Božím jednání, v pondělí 10. února od 9:15 na Radiu Proglas, ve vysílání Rádia 7 pak v úterý 11. 2. v 7:30 a v neděli 16. 2. od 15:00.

Pán Bůh je mistr zázraků. Dokáže totiž krůček naší ochoty vyjít vstříc druhému člověku proměnit v krok zvící sedmimílových bot. Věříte, či nevěříte? Zažili jste a jste ochotni podělit se o to s ostatními? O malých i velkých posunech na území vztahů partnerských i ostatních chceme debatovat v Nočích můrách na poočátku NTM – v pondělí 10. 2. od 22 hodin. Na společné procházení se těší Petra Eliášová.

Není příznačné, že putování 13. kapitolou 1. listu Korintským, které s Tichou poštou podnikáme už šestý týden, zavede tentokrát k následující charakteristice lásky: Nejedná nečestně? Jak vypadá čestné jednání – a nejen v oblasti partnerství – prozkoumejte s Lídou Hojkovou v úterý 11. února od 9:15 v programové nabídce Rádia 7 a Radia Proglas anebo v reprízových vydáních na Rádiu 7 ve středu 12. února ve 14:45 a v neděli 16. února v 16:30.

Ve Fortepianu uvítáme manžele Lenku a Tomáše Režňákovy z Brna. Když vstupovali do manželství, nebyli křesťané. Nyní jsou. Jak se to stalo a jaké změny to přineslo do jejich života i vzájemného vztahu? Poslechněte si ve středu 12. února od 13:00, v repríze pak v sobotu 15. 2. od desáté dopolední.

Manželé Korneliusz a Dana Walkovi pocházeli každý z jiného konce republiky, ale svůj společný domov začali budovat na jednom odlehlém místě v pohraničí. Co vede mladé lidi do míst, kde dávají lišky dobrou noc? A jak takový dobrodružný krok ovlivnil jejich manželství? Nejen o tom bude rozhovor, který do Rozmarýny připravuje Lída Pohanková. Poslouchejte ve čtvrtek 13. února od 10:00 (a v repríze v neděli 16. 2. v pět odpoledne).

Další informace o vysílaných pořadech a možnosti poslechu hledejte na www.twr.cz nebo www.radio7.cz, kde je k dispozici i obsáhlý archiv pořadů ke stažení. Aktuální informace hledejte na stránkách FB – www.facebook.com/radio7cz.

 

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje