úvod > Ročníky > 2015 > Ohlasy > Týden manželství poprvé ve Zlíně

Týden manželství poprvé ve Zlíně

Letos poprvé se město Zlín připojí k celostátní kampani Národní týden manželství. V týdnu sv. Valentýna nabídne bohatý program – slevové akce pro manžele, soutěže o zajímavé ceny, romantickou valentýnskou sobotu a další doprovodné aktivity. Záštitu nad projektem převzal primátor Miroslav Adámek.

Týden manželství ve Zlíně proběhne 9. – 15. února 2015. Cílem je zdůraznit, že manželství má stále smysl a je třeba o něj pečovat. „Připravujeme sobotní valentýnský den (nejen) pro manžele, soutěž o nejdéle spolu žijící manželský pár, kontaktní informační místa a další doprovodný program,“ uvádí koordinátorka akce Markéta Piknová z pořádajícího nadačního fondu CREDO CZ. „Projektem chceme podpořit a povzbudit ty, kteří žijí v manželství, aby zvláště v tomto čase investovali do svého vztahu. Hlavními partnery projektu jsou Moravský peněžní ústav a kontaktní středisko Family Point/Senior Point Zlín.

Největší akcí Týdne manželství bude valentýnský seminář (nejen) pro manžele. Uskuteční se v aule UTB Zlín a nabídne celodenní romantický program. „Připravujeme workshop s manželi Irenou a Petrem Smékalovými, oblíbenými lektory, poradci a mediátory. Součástí bude také slavnostní raut a valentýnské kino,“ informuje Piknová. Rodiče mohou během programu využít nabídky hlídání dětí.  Každý zúčastněný pár navíc obdrží jako dárek společnou fotografii. Manželé Smékalovi jsou velmi žádanými lektory. Párům přednáší již několik let v rámci programů YMCA, vedou semináře komunikačních dovedností a osobnostního rozvoje. Vychovávají spolu čtyři děti. Provozují vlastní manželskou poradnu. Jejich přednášky jsou inspirující a do vztahů přinášejí nové podněty. 

V rámci kampaně proběhne soutěž „O nejdéle spolu žijící manželský pár“. Výherci získají poukaz na romantickou večeři a dárkový koš. Ceny do soutěže věnovala restaurace Myslivna, Rodinný zábavní park Galaxie a nadační fond CREDO CZ. V Obchodním Centru Zlín na Kvítkové ulici bude po celý valentýnský týden probíhat akce „Kafe za pusu“. Páry si mohou přijít na výbornou kávu zdarma.
Více informací o Týdnu manželství mohou zájemci získat na připravených informačních a kontaktních místech. Zapojila se např. Krajská knihovna Fr. Bartoše, kontaktní středisko Family Point/Senior Point Zlín, Centrum pro rodinu Zlín, Centrum pro rodinu Vizovice, Rodinný zábavní park Galaxie a Poradna pro ženy a dívky Zlín. Další podrobnosti k projektu najdete na internetových stránkách www.manzelstvivezline.cz.

Kampaň Národní týden manželství vznikla ve Velké Británii roce 1996. V České republice probíhá již osm let, vždy za výrazné podpory známých osobností a médií. Během Národního týdne manželství se budou konat různé programy v mnoha městech České republiky. Mottem letošního ročníku je „Šťastně až do smrti? Není to jen pohádka? Jak mít vztah, který vydrží.“

(Zpracovala: Michaela Straková)

Internetové stránky zlínské kampaně: www.manzelstvivezline.cz.
Celostátní internetové stránky: www.tydenmanzelstvi.cz

 

anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje