úvod > Ročníky > 2008 > Ohlasy > Odpověď Zdeňky a Miloše

Odpověď Zdeňky a Miloše

30 let v manželství.
 
Proč?
Dobré partnerské soužití může existovat jak se slibem manželským, tak bez něho. Dá se to říci i opačně, že manželské soužití nebude kvalitní,
pokud nejsou kvalitní oba partneři v páru. Občas se povede, že se dva lidé nejen do sebe zamilují, ale, že se s rostoucím společně stráveným časem stále inspirují, tolerují a mají rádi. A protože ke společnému životu je především potřeba velká tolerance, která je tak obtížná, může být manželský slib mnohdy právě tím nepatrným peříčkem na váze, které převáží ve prospěch stávajícího vztahu.
 
Co nás posiluje? Společné zájmy, společné děti, vzájemná inspirace a pocit, že nikdo jiný nemůže o nás vědět tolik, kolik náš manželský partner (pokud mu to jsme ochotni dovolit), konec konců, z dlouhodobého hlediska, nám nikdo jiný než náš partner nedokáže lépe porozumět. S přibývajícím věkem, rostoucím nákladem povinností a ubýváním příbuzných a přátel se právě náš partner stává čím dál víc "pevným bodem našeho vesmíru". A pokud je jím s láskou a pochopením, tím líp. Rozejít se je tak snadné, mnohdy nám připadne, že se to už dál nedá vydržet. Udržet vztah je mnohem těžší, ale odměna vyšší. Je to jako úměra mezi výškou a obtížností hory a uspokojením z jejího zdolání.
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje