úvod > Ročníky > 2016 > Akce > NTM opět v Třinci

NTM opět v Třinci

Týden věnovaný manželství proběhne od 7. do 14. února 2016 opět i v Třinci. Veřejnost se může těšit na několik akcí, které připravilo město Třinec ve spolupráci s neziskovými a příspěvkovými organizacemi, jejichž cílem je podpořit důležitost manželství a propagovat iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů. Týden manželství byl poprvé uspořádán ve Velké Británii v roce 1998 a od té doby se rozšířil i do dalších zemí Evropy. V České republice proběhne letos již 10. ročník Národního týdne manželství a provázet ho bude motto „Manželství je víc než kus papíru“. Dobré manželství není samozřejmost – připomeňme si společně proto, že o manželství je třeba pečovat.

Národní týden manželství bude v Třinci zahájen v neděli 7. února v 17:00 hod. ve sborovém centru Hutník na akci „Jak mít vztah, který vydrží“. Na programu bude povídání o tom, co nám brání, abychom žili v trvalém vztahu, hudební vystoupení nebo perličky z manželského života. Na akci proběhne také vyhlášení výsledků soutěže „Tajemství tvého rodu“.

Týden manželství bude poté pokračovat v pondělí, 8. února od 16:00 hod. v obřadní síni Městského úřadu Třinec. Pro snoubence, kteří plánují uzavřít manželství, zde bude připraveno povídání na téma „Praktické informace k uzavření manželství“. Dozví se zde praktické informace o právních náležitostech manželství a o průběhu civilního a církevního svatebního obřadu.

Ve čtvrtek 11. února je možné se zúčastnit semináře s psycholožkou na téma „Pozitivní manželské komunikační návyky“. Seminář proběhne v sídle Kvalifikační a personální agentury, o.p.s. a je nutné se na něj přihlásit na tel.: 558 532 303.

11. února bude rovněž v 18:00 hod. zahájen kurz Příprava na manželství v modlitebně Apoštolské církve. Více informací o kurzu lze získat na tel.: 739 324 345.

V sobotu 13. února od 16:00 hod. jsou manželské páry srdečně zvány do sálu evangelického kostela v Oldřichovicích, kde je pro ně připraveno podvečerní setkání s hudbou, zábavou i zamyšlením.

V sobotu 13. února již od 15:00 hod. je možné se také zúčastnit povídání na téma Hranice ve vztahu, které proběhne v sálu Církve adventistů v Lyžbicích.

V neděli 14. února mohou manželé oslavit svátek sv. Valentýna v komplexu STARS. Na krytém bazénu si užijí romantické plavání při svíčkách, v nově zrekonstruované sauně objeví kouzlo společného saunování a v restauraci STARS si mohou pochutnat na speciálním Valentýnském menu.

V neděli 14. února budou mít manželské páry také možnost obnovit své svatební sliby na bohoslužbě SCEAV v evangelickém kostele na Frýdecké ulici.

NTM opět v Třinci NTM opět v Třinci
anketa Který film vás nejvíce oslovil?
Národní týden manželství
Centrum Generace, o.p.s.
Palachova 504/7
460 01 Liberec I–Staré město
napiště nám kontaktní údaje